RITA HAYWORTH 1 - Portal dla Kobiet

portal dla kobiet
Przejdź do treściRITA HAYWORTH                                      
Margarita Carmen Cansino
ur.17.10 1918 w Nowym Yorku          
zm.14.05.1987 w Nowym Yorku
- amerykańska aktorka i tancerka.Nazywano ją boginią miłości. Symbol  kobiecego wdzięku, temperamentu, seksu, ale i niestałości, przewrotności. Zarazem idealna pin-up girl czyli „ dziewczyna do przypinania”. Kobieta za którą w latach 40-stych szalała cała Ameryka, którą pożądano, podziwiano i kochano by następnie odtrącić, wzgardzić, zapomnieć. Posiadała oryginalną urodę, burzę rudych włosów, piękne ramiona i długie zgrabne nogi. Podziwiano ją w tańcu (porywająco lekka i elegancka ).
Była też modelką. Jej zdjęcia zdobiły pierwsze strony tygodnika „LIFE” i innych czasopism.

Pozowała nie tylko fotografom, ale przede wszystkim operatorom filmowym. Ritę Hayworth zalicza się często do słynnych hollywoodzkich wampów. Grała role kobiet fatalnych, zaborczych o wyzywającym sposobie bycia. Jej niezwykłość nie tylko podkreślały rude włosy, ale i suknie w niesamowitych jaskrawych kolorach ( purpurowe, pomarańczowe ) obcisłe na biodrach, odsłaniające dekolt i ramiona.
Styl ubierania się, uczesania, makijażu i zachowanie przed kamerą został jej w dużym stopniu narzucony przez speców od produkcji gwiazd.

W Gildzie z 1945 roku zagrała tytułową bohaterkę, tym samym zostając jedną z najlepiej zarabiających aktorek w Hollywood, wtedy też została okrzyknięta uosobieniem seksu. Dla filmu „Dama z Szanghaju”w 1948 r. Rita ścięła swoje słynne długie, rude włosy i ufarbowała je na blond.

portal dla kobiet
Copyright 2010 - 2021 by Mario 68
Wróć do spisu treści