Najgorsza Firma - Portal dla Kobiet

portal dla kobiet
Przejdź do treści


Poznaj najgorszą firmę świata!


    Jeden z pracowników śpi na kanapie, drugi z obsesyjnym poświęceniem tnie małe kawałki papieru na jeszcze mniejsze, a prezes znów dostał ataku szału... „W ciągu dwóch czy trzech kwartałów zbankrutujecie” - przestrzega księgowy. Codzienność pewnej małej agencji ubezpieczeniowej z Tel Awiwu, czyli najgorszej firmy świata, można będzie zobaczyć w kanale dokumentalnym PLANETE, 25 grudnia o godz., 22:45.

Reżyser Regev Contes zajmował się kręceniem reklam telewizyjnych, gdy na jego barki spadło nowe, poważne zadanie. Miał pomóc postawić na nogi bankrutującą firmę ojca. Carol Contes, emigrant z byłej Czechosłowacji od lat prowadził niewielką spółkę ubezpieczeniową w wynajętym mieszkaniu w centrum Tel Awiwu. Zatrudniał w niej dwóch ludzi - swojego brata Latziego i starego przyjaciela Moshe. Wspólnie stanowili rozbrajający tercet zabawnych starszych panów, jednak żaden z nich nie miał pojęcia o prowadzeniu biznesu.

Jak wygląda zwyczajny dzień w najgorszej firmie świata? Choleryczny Carol klnie , bijąc pięściami w klawiaturę komputera. „Uczulony” na wszelki wysiłek Latzi stoi przy kuchence, na której gotuje kolejny posiłek. Bezradny Moshe ucina sobie kolejną drzemkę na kanapie. Jak tworzone przez tych mężczyzn przedsiębiorstwo było
w stanie przetrwać tyle lat? W obliczu narastających problemów koniec agencji wydaje się całkiem bliski.

Wykonując syzyfową pracę ożywienia upadającej spółki, Contes junior udokumentował rok z życia firmy,
w której nic nie funkcjonowało tak jak powinno. Dla trzech jowialnych pracowników stanowiła ona raczej pretekst do towarzyskich rozmów, kłótni i wspólnego delektowania się słodyczami, niż rzeczywiste miejsce pracy. To właśnie szczególne relacje łączące mężczyzn stanowią prawdziwy temat tego zabawnego, głęboko osobistego i zaskakującego filmu.

Próba narzucenia w firmie ojca profesjonalnego rygoru zakończyła się spektakularnym fiaskiem.
Nakręcenie ciekawego dokumentu było zaś zadaniem, któremu Regev Contes podołał.

NAJGORSZA FIRMA ŚWIATA
(„Hachevra Hchi Gruaa Baolam”)

film dokumentalny
Izrael 2009, 50 min
reżyseria: Regev Contes

  portal dla kobiet
Copyright 2010 - 2021 by Mario 68
Wróć do spisu treści