Analiza Sylwetki - Portal dla Kobiet

portal dla kobiet
Przejdź do treści


ANALIZA SYLWETKI    
fv
Od lewej sylwetka: X, V/Y, H, A.


  


   
W pierwszym artykule przybliżę swym nowym Portalowiczkom czym jest analiza sylwetki. Postaram się w nim wyjaśnić jak kwalifikujemy i nazywamy poszczególne jej typy.

   Każda kobieta, bez znaczenia w  jakim ciele "jest uwięziona", może wyglądać dobrze, a nawet genialnie! Nieważne jaki mankament Twojego ciała spędza Ci sen z powiek i utrudnia codzienne życie, ważne jest to co nosisz. Niedługo poznają Panie triki ukrywające niepotrzebne kilogramy i dodające je tam gdzie są niezbędne. Koniec z wydawaniem pieniędzy na drogich stylistów, bo w najbliższym czasie odkryje ich sekrety i dowiemy się jak oni to robią.

   Na początku same Panie muszą obiektywie spojrzeć na swoje ciało i dostrzec ich zalety, a przede wszystkim wady, bo cały szkopuł w tym, by właściwie określić to co nam się w sobie podoba, a co nie. Zadanie to jest tylko pozornie trudne. Pamiętajcie, że raz dostrzeżone przez nas niedoskonałości już nigdy nie ujrzą światła dziennego spod właściwie wybranych tkanin, fasonów i kolorów.

   Zacznijmy od przypisania właściwego wariantu naszej budowie ciała.

   Wyróżniamy sześć typów sylwetki: X, V, Y, A, H, i.

   Sylwetka  X

   To bardzo kobieca sylwetka. Odznacza się szerokimi i niskimi biodrami ( łuk bioder łagodnie opada od pasa w dół ) oraz sporym wcięciem w tali, dużym biustem ale nie zawsze. Osobę z małymi piersiami możemy zakwalifikować do tego typu pod warunkiem, że posiada szerokie barki.
Kobiety o tej sylwetce często wstydzą się swoich nóg, na ogół X ma niezbyt kształtne nogi.

   
Sylwetka V
   Charakteryzuje się szerokimi ramionami, sporym biustem, brakiem wcięcia w talii, wąskimi biodrami i zgrabnymi nogami. Jeżeli u takiej sylwetki rysują się biodra, to są to biodra tzw. wysokie ( łuk bioder gwałtownie biegnie od pasa w dół ). Zazwyczaj jest to osoba o pochylonej postawie. Natomiast w przypadku tycia tłuszcz odkładać się będzie na brzuchu i na barkach.

   
Sylwetka Y ( podtyp V )
   Kobieta o takim ułożeniu ciała jest szczupła z lekkim wcięciem w talii. Rzadko posiada mały biust, wyróżniają ją szerokie ramiona,
wąskie biodra i zgrabne nogi.

   
Sylwetka H
   To tzw. „chłopięca figura” z małym biustem, brakiem wcięcia w talii oraz brakiem zaokrąglonych linii bioder.
Kobieta o takiej posturze bywa „przy kości”.

   
Sylwetka i
   Podstawą jest mały wzrost. W tym przypadku kobiety są drobne, filigranowe o wąskich ramionach. Mając do czynienia z tego rodzaju sylwetką trzeba poszukać jej podtypu. Wynaleźć go możemy w powyższych wariantach: najczęściej przejawia się sylwetka typu H, czasami A, a rzadziej V.


   Po nazwaniu swojej sylwetki i wyszczególnieniu jej plusów i minusów ( ze szczególnym uwzględnieniem tych ostatnich ) mogą Panie podjąć
kolejny krok, jakim będzie odpowiedni dobór stroju. Ale co należy nosić mając za szerokie biodra, krótkie nogi czy szerokie barki ? Odpowiedzi
na te pytania i wiele więcej już za tydzień. Następnym razem dokładnie przyjrzymy się każdemu, wyjątkowemu rodzajowi naszej postury.


Analiza Sylwetki X ( Więcej...)

Analiza Sylwetki V/Y ( Więcej...)


                                                                                                                              
Mariola Kołacka     
PROJEKTANT - STYLISTA

portal dla kobiet
Copyright 2010 - 2021 by Mario 68
Wróć do spisu treści