Alkohol - Portal dla Kobiet

portal dla kobiet
Przejdź do treści


Gdy mężczyzna zaczyna więcej pić !

Kiedy zauważysz, że twój mąż zaczyna coraz częściej i więcej wypijać alkoholu ,może to być reakcja na stres, związany z utratą pracy i obawą z czego utrzyma swoją rodzinę lub z różnych życiowych niepowodzeń jakie go dotknęły w ostatnim czasie. Nie potrafiąc ich rozwiązać, szuka zapomnienia w kieliszku. Kiedy alkohol staje się jego nieodłącznym towarzyszem, nie szukaj winy w sobie, a męża nie usprawiedliwiaj tylko postępuj konsekwentnie, bo on jeśli zechce może przestać pić. Wspieraj go i nie atakuj, gdy coś mu nie wyjdzie. Ważne jest, aby czuł, że może na ciebie liczyć w każdej chwili, że nie jest lekceważony i, że jesteś z nim na dobre i na złe.
Jednak pamiętaj, że picie nie usuwa kłopotów, co gorsza, może uzależnić. Na szczęście nie każdy, kto w pewnym okresie życia zaczął pić więcej, będzie robił to nadal i, aby się opamiętał trzeba konsekwentnie przestrzegać pewnych zasad. Dla kochającej żony może to być trudne, ale tylko takie postępowanie może przynieść oczekiwany efekt. Nakłoń go do rozmowy na temat jego picia,
ale nie dyskutuj z nim, gdy jest po alkoholu. To tylko zaognia sytuację, więc lepiej poczekać, aż wytrzeźwieje. Wtedy powiedz mu, że czujesz się zawiedzona kiedy wraca do domu na rauszu i  rozumiesz, że jest przytłoczony problemami, ale to nie oznacza, że wyrażasz zgodę na częste sięganie po kieliszek.
Trzeba mu to uświadomić poprzez konsekwencję, bo możesz uniknąć kolejnego rozczarowania. Nie usprawiedliwiaj jego zachowania przed znajomymi, bo tylko konsekwencja pozwoli mu zobaczyć problem w rzeczywistym wymiarze.  Wybawiony przez ciebie z kłopotów nie będzie miał powodu, żeby cokolwiek zmieniać w sobie i w życiu. Sam powinien odpowiadać za swoje zachowanie i ponosić jego konsekwencje. Nie wierz, kiedy mówi, że pije przez problemy małżeńskie, bo to kłamstwo .PIJE, BO CHCE PIĆ. Obarczając ciebie winą, próbuje po prostu uspokoić swoje sumienie i uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie.

                                                                   Marina  Jeżyńska.          
marinajezynska@wp.pl
     

portal dla kobiet
Copyright 2010 - 2021 by Mario 68
Wróć do spisu treści